Baklava Bayiliği Şartları


 

Hamido Baklava & Fıstık yıllara varan deneyimi ve eşsiz Antep Baklavası çeşitleriyle tüm Türkiye’ye bayilikler vermeye devam ediyor. Bu kapsamda Gaziantep Baklavası ve çeşitlerini bayilikler aracılığı ile yurt geneline yayan Hamido Baklava & Fıstık bayilerine fırsat paketleri sunuyor. Hamido Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. tescilli markası "Hamido" güvencesiyle üretilen Gaziantep Baklavası ve Antep fıstığı birinci sınıf üretim ve birinci sınıf malzeme ile üretilerek bayilerine ulaştırılıyor.
YILLARIN DENEYİMİ...


Hamido Baklava & Fıstık, Gaziantep merkezli olarak Gaziantep Baklavası üretimi alanlarında faaliyet göstermektedir. Firmamız bünyesinde uzman bir ekiple çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Antep Baklavası üretiminde kentimizin parmakla gösterilen baklava ustaları bünyemizde bulunmaktadır. Hedefimiz müşterilerimizin Antep baklavasıyla tanışmasını ve bu nefis yöresel lezzeti herkesin tatmasını sağlamaktır. Gaziantep kent merkezinde bir üretim merkezimiz ve bir satış noktamızla halkımıza hizmet vermekteyiz. Ürünlerimizin tamamı birinci sınıf işçilik ve birinci sınıf malzemeyle itinalı şekilde hazırlanmaktadır. 


2016 YILINDA BAYİLEŞME KARARI ALINDI


Sektör içinde 2016 yılında
 Hamido Baklava & Fıstık olarak Türkiye geneline açılma kararı aldı. Aldığımız kararla yurt çapında geniş bir bayilik ağı kurmayı hedefliyoruz. Başlangıç olarak 50 bayilikle yurt çapına açılmayı planlıyoruz.  Şu an İstanbul Bostancı, İstanbul Avcılar, Ankara Yenimahalle, Ankara Çayyolu, Ankara Batıkent, İzmir Bayraklı, Giresun Espiye, Fethiye, Iğdır, Manavgat, Çorlu, Gaziantep, Diyarbakır, Ordu, Van, Tokat, Uşak, Erzurum olmak üzere toplam 18 franchise bayiye sahibiz. Ürünlerimiz günlük olarak Gaziantep'te imal edilerek bayilerimize gönderiliyor. İstanbul ve Ankara için özel baklava kargomuz mevcut. Eşsiz yöresel lezzetlerimiz olan Antep Baklavası ve çeşitlerini bünyemiz aracılığı ile bayilik kanallarımıza ulaştıracağımızın garantisini veriyoruz.


Hamido Baklava & Fıstık Bayiliği Nasıl Alınır?


Hamido Baklava & Fıstık bayiliği almak düşünüldüğü kadar zor değil. Bayilik istenilen şehire göre yönetim kurulumuzca yerin uygun görülmesi halinde franchise isim hakkı bedeli alınarak veriliyor. Bu fırsattan yararlanmak için elinizi çabuk tutmanız, bir an önce karar vererek başvurunuzu yapmanız yeterli! Çünkü her il için bir distribütör bayi belirliyoruz.


KİMLER BAYİLİK ALABİLİR?


Hamido Baklava & Fıstık bayiliği almak için bayinin fiziki şartlarının uygun olması gerekiyor. Bu da kentinizin işlek olan caddeleri ve sokaklarında kiralayacağınız mekanlar olarak kendini gösteriyor. Girişimciden beklentilerimiz ise öncelikle insan ilişkilerinde başarılı bir karakter olması. Yani ticari misyonda güler yüzünü, tatlı dilini ve liderlik vasıflarını taşıyarak hem kendi işletmesine değer katmalı hem de Hamido Baklava &Fıstık’ın marka değerini yükseltmeli.


BİZE ULAŞIN!


Hamido Baklava & Fıstık ile bayilik anlaşması yapmak ya da bayilik şartlarının detaylarını öğrenmek için bizlere telefon ve mail kanalıyla ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Gaziantep’teki üretim ve satış merkezimizi de ziyaret edebilirsiniz. Yurdun her yerine bayiliğimizi almak isteyen girişimcilere özel olarak bayi fiyatları üzerinden ürün numune gönderimi yapmaktayız.


BAYİLİĞİN GENEL ŞARTLARI NELER?


Bayilik almaya karar verdiğinizde gerekli şartları ayrıntılarıyla yeniden masaya yatıracağız. Fakat bayilik için Hamido Baklava & Fıstık olarak genel şartlarımız şöyle: Bayilik kentteki insan yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde açılmalı. Yani kiralanan dükkan ya da mekan ayak üstü, insan sirkülasyonunun fazla olduğu bir konumda olmalı. Kiralanan mekanın dış cephesinde Hamido Baklava & Fıstık standart tabelasının kullanılması. Yine kiralanan mekanın iç düzenlemesinin standartlarımıza uygun olarak düzenlenmesi ve düzenleme aşamasında merkezin onayının alınması. Franchise isim hakkı bedeli şu an için ilden ile değişiklik göstermekle birlikte lokal bayilik için 60.000 - 100.000 (+KDV) TL, distributör bayilik için ise 100.000 -150.000 (+KDV) TL arasında değişmektedir. On beş bin liralık depozito bedelinin ödenmesi. (Banka teminat mektubu da olabilir.) Hamido Baklava & Fıstık ürünleri dışında gerek yöresel gerekse ulusal hiçbir markanın bayilik içinde satışının olmaması (Bu konuda satışın söz konusu olabilmesi için Hamido Baklavalarında gerekli izinlerin alınması şartı bulunmaktadır)


BAYİLİK ALMAK İSTİYORUM. NE KADAR SERMAYEM OLMALI?


Yukarıda ifade edilen şartlar yanında girişimcinin belirli bir sermaye birikiminin olması da gerekmektedir. Bayilik verdiğimiz mekanlarda tasarlanan duruma göre metrekare başına yaklaşık 3000-3500 lira kadar harcama yapmanız gerekecek. Hesabı metrekare üzerinden değil bayinin genel maliyeti olarak hesaplarsak, en az  150 bin en fazla 600 bin lira kadar masraf yapmanız gerekiyor. Bu da girişimcinin işin boyutuna göre en az 150 ile 600 bin arasında bir sermeyesinin olması anlamına geliyor. Bayilikten elde edeceğiniz kazanca değinirsek, bayinin performansı kazancın miktarını belirler diyebiliriz. Ne kadar çok satış o kadar çok kazanç! Satışlarınızdan kasanıza kalacak iskonto oranları ise ortalama yüzde 30 ile yüzde 35 arasında değişiyor! (Alıma göre kar marjı ortalama yüzde 50) Hesabımızı en kötü şartlar düşünülerek yıllık olarak yaparsak; ilk 18 ayda harcadığınız sermayenin geri dönmesi hedeflenmelidir.

BAYİLERİMİZE DESTEKLERİMİZ


Bayilerimize Hamido Baklava & Fıstık olarak danışmanlık ve sürekli bayinin her konuda fikir alabilmesi gibi artı katkılar yer almaktadır. Bu desteklerde sizlere yıllara varan Hamido Baklava & Fıstık tecrübelerini kısa bir sürede kazandırmayı, bizlerin edindiğimiz tecrübe ile ulaştığımız hedefe sizlerin kısa yolan ulaşmanızı sağlamayı hedefliyoruz. Bayilik sözleşmesini yaptıktan sonra iç mimari proje çalışmasını biz hazırlıyoruz. Projeyi bayimize teslim ediyoruz. O projeye göre bayimiz kurulum işlemini kendisi gerçekleştiriyor. 


NEDEN BAŞKA MARKA DEĞİLDE HAMİDO BAKLAVA & FISTIK?


Son dönemde sektörümüz içinde birçok marka yurt içinde ve yurt dışında bayilik sistemi kapsamında büyümeye ve adını duyurmaya çalışmakta. Bu markaların büyük bölümü kapasitelerinin üzerinde üretim yaparak düşük kalitede ürün çıktısına imza atmakta! Ve böylelikle yöresel lezzetimiz olan Antep baklavası ve çeşitlerinin yerini sıradan pastane baklavalarının aldığını görmekteyiz.


İşte bizler Hamido Baklava & Fıstık olarak yöresel lezzetimiz Gaziantep Baklavasını ve çeşitlerini yeni nesillerinde tüketmesini, bu lezzeti herkesin tatmasını istiyoruz. Gelecek hedeflerimizi ve büyüme planlarımızı bu başlık altında düzenliyoruz. Hedefimiz gerçek Antep baklavasına ve çeşitlerine tüm Türkiye’nin en kısa şekilde ulaşmasını sağlamak. Sizlerde kendi işinizin başına geçmek, kaliteyi en uygun fiyatla vatandaşlarımızla buluşturmak derdindeyseniz bizleri zaman kaybetmeden arayın!


BAYİLİK DETAYLARINI NASIL ÖĞRENEBİLİRSİNİZ?


Hamido Baklava & Fıstık işletme sahibi Hamit Yıldız ile 0 505 706 47 25 no'lu telefon numarasından görüşerek detaylı bilgilere ulaşabilir, kafanızdaki soru işaretlerini aydınlatabilirsiniz.