10 KG VE ÜZERİNDE YURT İÇİ TÜM KARGOLAR ÜCRETSİZ KARGO !

Gaziantep’i Ziyarete Gelen Bir Gurme’nin Kaleminden


"Geçen günlerde kentimizin en iyi baklava ustalarıyla birlikte faaliyetlerine devam etmekte olan Hamido Baklava & Fıstık’ın Osmangazi şubesini ziyaret ettim. Hem biraz dinleneyim hem de bayram baklavamızın siparişini vereyim istedim.


Hamido’da personeller beni kapıda karşıladı. Oturduk karşılıklı bir çay içtik, sohbet ettik. Bense o arada geçen bayramdan bu güne uğramadığım Hamido Baklava & Fıstık şubesinin detaylarını inceledim. Gördüğüm kadarıyla Hamido aynı titizlikle aynı güler yüzüyle hizmetine devam ediyor. Öncelikle yenilenen konseptini çok beğendim. Oldukça ferah ve hijyenik olan şubesinde, tüm personel güler yüzüyle hizmet vermeye çalışıyor.


Yarım saat kadar ziyaretimde satışların iyi gittiğini görünce, “Bu işin sırrı nedir” demeden duramadım. Yetkilinin cevabı ise oldukça kısa ve net oldu. “Aşk” dedi. “Biz işimizi aşkla yapıyoruz.” O arada Hamido Baklavanın ikramı olan tatlıyı yemek üzereydim. Tatlımdan bir çatal aldım ve içimden “İşte aşkla üretilen böyle oluyor” dedim.


Sizlerin de bildiği gibi yöresel lezzetimiz olan Gaziantep Baklavası her köşe başında üretiliyor. Peki, Antep’teki her baklavacı gerçek geleneksel lezzete sahip tatlı mı yapıyor? Ben öyle olduğuna inananlardan değilim açıkçası! Yıllardır baklava alacaksam Hamido baklavalarını Gaziantep’te tek geçerim. Çünkü bilirim ki, buranın baklavası yıllar öncesine dayanan bir lezzet. Geçmişteki Geleneksel tatlımızla tanıştığım yıllardaki lezzeti bugün hala yaşatan Hamido bence kentimizin en iyi baklava üretimini yapan, ender işletmelerden biri! Bu nedenle baklava denince aklıma sadece Hamido geliyor. Baklava alacaksam, yolum oradan geçmese hatta yolumu uzatmam dahi gerekse; Hamido Baklava & Fıstık’ın yolunu tutuyorum. Hamido güler yüzlü hizmet anlayışıyla, kaliteye göre uygun fiyatlarıyla benim alışveriş listemin en uğrak yerleri arasında ilk sırada. Ya sizin?”


Zeynep Yılmazer

16.06.2017 / Gaziantep

 

 

hamido baklava , gaziantep baklavası , hamido , geleneksel gaziantep baklavası , baklava , baklavacı , baklava siparişi

Lütfen Giriş Yapın yada Üye Ol un