10 KG VE ÜZERİNDE YURT İÇİ TÜM KARGOLAR ÜCRETSİZ KARGO !

Her Gün Bir Avuç Antep İyi Gelir! Fıstığın Birinci Kalitesi Hamido’dan AlınırHamido Baklava & Fıstık yeni hasat Antep fıstığı satışlarına devam etmektedir. Kalitede birinci sınıf, fiyatta en uygun fiyat garantisi ve çok daha fazlası Hamido Baklava & Fıstık’ta!

 

Vitamin Deposu Antep Fıstığı

Sizlerle öncelikle Antep fıstığının insan sağlığı açısından önemine değinmek istiyoruz. Antep fıstığı içeriğinde A, C, B6, B12, D, kalsiyum, magnezyum ve demir gibi önemli vitaminler barındırıyor. Yapılan araştırmalar Antep fıstığının ne kadar değerli olduğunu ortaya koyuyor.


Antep Fıstığı Faydaları

Antep fıstığı öncelikle diyabet rahatsızlığı olan kişilerde pozitif etkiler gösteriyor. Kan şekerinin düşmesine yardımcı oluyor. Anemi sorunu olan anneler ve çocuklar içinde bulunmaz bir nimet olan Antep fıstığı, rahatsızlığın hafiflemesini beraberinde getiriyor. Kolesterol hastalarının Antep fıstığı tüketmesi tavsiye edilirken, kötü huylu kolesterolün düşmesini sağlıyor. İyi huylu kolesterol üzerindeki etkisi ise tam tersi oluyor. Bunların yanı sıra Antep fıstığı bazı kanser türlerinde de etki göstererek, bu türevlerin vücuttan atmaya yardımcı oluyor. Bunlar Antep fıstığı hakkında hiç bilmediklerimiz olarak karşımıza çıkarken, bu bulunmaz şifa deposu hakkında bir de yanlış bildiklerimiz var. Yanlış bildiklerimizin ilk sırasında Antep fıstığı kilo aldırır yer alıyor. Bu algı Antep fıstığının yağlı olmasından kaynaklansa da, gerçek pek öyle değil. Evet, Antep fıstığı yağlı kuruyemişler arasında yer alıyor. Ama bu kilo aldırdığı anlamına gelmiyor. Bu kuruyemiş içerisinde yer alan yağlar insan vücudunda kilo olarak değil enerji olarak kendini gösteriyor. Yapılan araştırmalar günde bir avuç fıstık tüketenlerin daha enerjik ve pozitif olduğunu gösteriyor. Diyet yapan kişilerin günlük 10 ile 15 adet arasında Antep fıstığı tüketmesi ise bu kişilerde antioksidan etkisi yaratıyor.

Gaziantep’in adını alan meşhur Antep fıstığının insan sağlığına kattıkları saymakla bitmiyor. Onun için ne diyoruz her gün bir avuç Antep fıstığı kesinlikle çok iyi gelir!


Antep fıstığı , Gaziantep fıstığı , fıstık , Hamido Antep fıstığı , Duble fıstık , Kavrulmuş Antep fıstığı

Lütfen Giriş Yapın yada Üye Ol un